Narciarstwo – czy znasz zasady tego sportu?

Narciarstwo to ekscytujący sport, który wymaga wielu umiejętności, precyzji i środków bezpieczeństwa. Istnieje wiele różnych rodzajów nart, których można używać zimą i być może masz swoje ulubione, ale czy znasz zasady tego sportu? Zanim wyruszysz na stoki tej zimy, czytaj dalej i przygotuj się do bycia ekspertem w dziedzinie narciarstwa.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o narciarstwie jest to, że istnieją różne rodzaje nart dla różnych typów ludzi. Na przykład, istnieją narty slalomowe do ścigania się w dół góry z największą prędkością, narty do jazdy po stromych zboczach “big mountain” do pokonywania naprawdę stromych tras z luźnym śniegiem, narty do jazdy w puchu do przedostawania się przez głęboki śnieg (puch) i narty biegowe do pokonywania długich dystansów przez płaskie lub faliste wzgórza (cross country). Inny rodzaj nart to narty tourowe – można je wykorzystać na wiele sposobów. Mają one dwie formy: lekką wersję, która świetnie nadaje się do pokonywania długich dystansów (narty tourowe) oraz cięższą wersję, która świetnie nadaje się do jazdy po górach (narty tourowe Backcountry).

Drugą rzeczą, którą należy wiedzieć o narciarstwie jest to, jak prawidłowo korzystać ze sprzętu. Aby zacząć jeździć na nartach, potrzebujesz nart z przymocowanymi do nich wiązaniami. Więcej na catchlife.pl