Łyżwiarstwo figurowe – czy znasz zasady tego sportu?

Prawdopodobnie słyszałeś kiedyś termin “łyżwiarstwo figurowe”, ale czy wiesz, jakie są jego zasady? Podczas gdy zakłada się, że każdy, kto oglądał Zimowe Igrzyska Olimpijskie wie, jak działa łyżwiarstwo figurowe, może być zaskoczeniem, że w tym sporcie jest coś więcej niż tylko kręcenie się i skakanie, a łyżwiarze są oceniani na różne sposoby. Jako lekcja wprowadzająca, porozmawiamy o tym jak działają zawody w łyżwiarstwie figurowym.

 

Przed rozpoczęciem zawodów, łyżwiarze często rozgrzewają się w szatni lub ćwiczą na lodzie. W profesjonalnych zawodach, łyżwiarze będą mieli swoją muzykę i kostiumy gotowe do wyjścia na lód. Jeśli łyżwiarz jest zdenerwowany swoim występem, może zwykle wziąć kilka głębokich oddechów, aby uspokoić tętno i oczyścić umysł przed wejściem na lód. Podczas zawodów, łyżwiarze wykonują dwie rutyny: jedną za zasługi techniczne i jedną za zasługi artystyczne. Ich całkowity wynik będzie oparty na tych dwóch segmentach ich występu.

 

Ocena za zasługi techniczne skupia się na tym, jak dobrze każdy łyżwiarz może trafić w określone elementy rutyny podczas występu. Łyżwiarze muszą dokładnie wiedzieć, gdzie powinni się znaleźć w danym momencie, aby sędziowie mogli zaznaczyć, że nie są w stanie tego zrobić. Więcej na onluxury.pl