Sejfy, które zabezpieczą własność – czym się różnią?

Sejf przeciwwłamaniowy, to urządzenie, które uniemożliwia dostęp do pewnej zawartości osobom niepowołanym. Sam sejf jest niczym więcej niż pojemnikiem na urządzenie znane jako “zamek szyfrowy”.

Zamontowane w nich alarmy antywłamaniowe działają poprzez aktywację syren lub migających świateł, które ostrzegają właścicieli domów, zarządców nieruchomości i właścicieli firm o obecności intruzów, próbujących się dostać do rzeczy.

Z drugiej strony, sejfy mają za zadanie zapobiegać kradzieżom. Uniemożliwiając dostęp do zawartości sejfu, znacznie utrudniają intruzowi dokonanie kradzieży.

Zawartość sejfu może być również chroniona poprzez zastosowanie ukrytych przegródek. Mechanizmy te zapewniają bezpieczeństwo zawartości sejfu nawet w przypadku jego kradzieży. Oprócz tego może być zamontowany przez przykręcenie do ściany.

Sejfy występują w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i poziomów zabezpieczeń.

Najbardziej podstawowym typem sejfu jest sejf ognioodporny. Sejfy ognioodporne są zaprojektowane tak, by wytrzymywały wysokie temperatury powstające w czasie pożaru. Sejfy przeciwpożarowe są wyposażone w czujniki, które wykrywają dym. Gdy czujniki zostaną uruchomione, sejf aktywuje alarm, ostrzegając właścicieli domów, zarządców nieruchomości i właścicieli firm o obecności dymu.

Sejfy antywłamaniowe mają za zadanie stawiać opór próbom kradzieży. Są najczęściej stosowane w domach i firmach. Są wyposażone w czujniki, które wykrywają ruch. Gdy czujniki zostaną uruchomione, sejf aktywuje alarm, ostrzegając właścicieli domów, zarządców nieruchomości i właścicieli firm o obecności intruzów.