Porsche – dowiedz się więcej o tych samochodach!

Być może słyszałeś o Porsche i zastanawiałeś się, “co to jest Porsche?” lub “ile kosztują Porsche?”. Cóż, pozwól nam powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć o tych samochodach.

 

Porsche to producent samochodów, który istnieje od 1931 roku. Zaczęli jako producent silników lotniczych, ale w końcu zdecydowali się rozgałęzić na inne produkty. Siedziba firmy znajduje się w Stuttgarcie w Niemczech, a jej właścicielem jest obecnie Volkswagen Group. Niektóre z ich najbardziej popularnych modeli to 911, Boxster i Cayman.

 

Najpopularniejszym modelem jest 911, który został po raz pierwszy wprowadzony w 1963 roku. Przez lata przeszedł wiele zmian i istnieją pewne rozróżnienia między starszymi modelami a nowszymi. Obecna linia samochodów znana jest jako 991 i występuje w odmianach coupe i kabriolet.

 

Boxster jest również bardzo popularny. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1996 roku i jest samochodem sportowym ze środkowym silnikiem, który występuje zarówno jako 2-drzwiowy roadster, jak i 2-drzwiowy model Targa. Od czasu wprowadzenia tego modelu na rynek wprowadzono w nim jedynie niewielkie zmiany.

 

Cayman to kolejny popularny model, który został wprowadzony w 2006 roku. Podobnie jak Boxster, jest dostępny zarówno jako 2-drzwiowy roadster, jak i 2-drzwiowy Targa.

Więcej na motole.pl