Jak zamontować bagażnik dachowy, gdy nie ma relingów?

Dlaczego warto posiadać bagażnik dachowy?

Czy wiesz, że nie zawsze musimy mieć relingu, aby złożyć dachowy bagażnik na rowery? Relingi najczęściej występują w samochodach o marce kombi, jak i także SUV. Są to odstające bardzo charakterystyczne profile, które idą wzdłuż dachu, oczywiście po jego bokach. Rzadziej spotyka się je w mniejszych samochodach. Jak założyć bagażnik na rowery dachowy, skoro relingów nie posiadamy?

Bagażnik dachowy nie jest w żadnym wypadku elementem obowiązkowym wyposażenia pojazdu, ale się okazuje niesamowicie przydatny. Tym bardziej gdy wyjeżdżamy na wakacje całą naszą rodziną, a bagażnik nie jest niestety w stanie pomieścić wszelkich rzeczy niezbędnych. Dlaczego przestrzeń dodatkowa się przyda? Nie jest to tylko kolejny schowek na jeszcze większą ilość rzeczy, to także świetny sposób na to, aby nie upychać na siłę wszystkiego w bagażniku. Uciskanie tego rodzaju może uszkodzić bagaże.

Wspomnieliśmy już o tym, że w zasadzie nie wszystkie samochody mają relingi. Coś, co jest niemalże standardem w przypadku kombi, nie istnieje niemal w sedanach czy też hatchbackach. Jak zatem poprawnie zamontować bagażnik dachowy, skoro to nie ma na dachu relingów, a nawet żadnych otworów? Odpowiedź sam w sobie jest bardzo, ale to bardzo prosta. Musi to być krawędź dachu. Oczywiście możemy samodzielnie zamontować bagażnik dachowy, ale gdy nie czujemy się w tym zbyt mocno, to możemy zgłosić się do specjalisty. Naprawdę nie ma w tym niczego skomplikowanego, ale wiele osób nie czuje się po prostu w tego pracach zbyt dobrze.