Dieta przy nadczynności tarczycy – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Nadczynność tarczycy to stan, w którym Twoja tarczyca wytwarza zbyt dużo tyroksyny. Hormon ten przyspiesza tętno i metabolizm, powodując, że chudniesz bez prób. Niestety, ekstremalna szybkość twojego organizmu często działa na twoją niekorzyść, co znacznie utrudnia kontrolowanie szybkiej utraty wagi.

Oto kilka wskazówek dotyczących diety w nadczynności tarczycy:

-Dowiedz się więcej o stanie swojej tarczycy i o tym, jak wpływa ona na Twoją wagę. Osoby z nadczynnością tarczycy, które nie wiedzą, że ją mają, mogą po prostu myśleć, że są leniwe lub niezdyscyplinowane, kiedy w rzeczywistości ich ciała pracują z prędkością warp przeciwko nim.

-Nie stosuj diety w samotności. Podziel się swoimi celami z przyjaciółmi i rodziną, aby mieć wsparcie, motywację i odpowiedzialność za trzymanie się planu.

-Znajdź aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność i która spala kalorie w szybkim tempie (pamiętaj o szybkości metabolizmu!) Przykłady obejmują bieganie, pływanie w kółko, bardzo szybką jazdę na rowerze i zajęcia aerobiku, takie jak Zumba. Nie zapominaj o jedzeniu przed i po tych aktywnościach! Twoje ciało potrzebuje paliwa, aby wydajnie działać. -Nie pomijaj posiłków! Twój wysoki metabolizm nie daje Ci pretekstu do opuszczania posiłków; użyj go jako wymówki, aby nie jeść śmieciowego jedzenia.

Więcej na: momstyle.pl