Jak ubierać się w stylu Vintage?

Styl vintage to przede wszystkim dodatki w oldschoolowym stylu. Jeśli masz już podstawowe elementy stroju w stylu vintage i szukasz sposobów na dodanie poczucia nostalgii do nowoczesnych ubrań, czytaj dalej.

Jeśli masz na sobie sukienkę, spróbuj dodać pasek z ciekawą klamrą, aby zacisnąć talię. Na przykład, jeśli Twoja sukienka jest w jasnym kolorze, ciemnobrązowy pasek pomoże zdefiniować Twoją talię i stworzyć kształt klepsydry. Może to być szczególnie skuteczne, gdy założysz na nią ciemny top, a pasek będzie się wyróżniał.

Kwiat we włosach może sprawić, że będziesz wyglądać jak wyjęta z magazynu mody vintage. Możesz to zrobić, nawet jeśli nie nosisz kwiatowych nadruków, znajdując taki, który jest faux lub nosząc go z innymi kwiatami jako opaskę lub spinkę do włosów.

Jeśli chodzi o buty, wybierz loafersy lub buty do kostki w neutralnych kolorach. Pomoże to uziemić resztę stroju, jednocześnie nadając mu staromodny charakter.

Koronkowe rękawiczki mogą wyglądać elegancko noszone do wszystkiego, od sukienek po krótkie spódniczki. Jeśli chcesz, aby ludzie widzieli Twoje ręce, rozważ noszenie koronkowych rękawiczek bez palców lub koronkowych mitenek. Szale z koronki są również urocze. Zobacz więcej na: travelglow.pl