BIM DLA POLSKIEGO BUDOWNICTWA

BIM budownictwo w naszym kraju to coraz bardziej nośny temat. Nie bez powodu program dla inżynierii budowlanej według wielu specjalistów powinien obsługiwać technologię modelowania informacji o budynku – w innym przypadku jest uważany za przestarzały. Zarówno konstruktorzy, jak i architekci coraz chętniej dostosowują się do tej swoistej budowlanej „mody” i wychodzą z tradycyjnego projektowania.

BIM dla polskiego budownictwa jest swoistą rewolucją, ale nie jest to niczym niezwykłym – nowa technologia wdarła się w branżę na całym świecie, diametralnie zmieniając podejście do projektowania większości konstruktorów, inżynierów i projektantów. Są jeszcze osoby, które trwają przy swoim, ale z dużym prawdopodobieństwem prędzej, czy później będą musiały poważnie rozważyć zmianę – wymusza to rynek.

Przykładowy program dla inżynierii budowlanej to PROTA – nowoczesne, zautomatyzowane narzędzie do tworzenia konstrukcji. Składa się z czterech specjalistycznych modułów stworzonych do analizy, automatycznego tworzenia rysunków, generowania połączeń stalowych oraz zarządzania i udostępniania swoich projektów.

BIM budownictwo to nie tylko sprawniejsze projektowanie, ale także swobodna komunikacja, również w obrębie różnych branż. Praca w jednym środowisku daje wiele możliwości. Poza oczywistymi aspektami, jak sprawniejsza i szybsza praca należy pamiętać także o wyższej dokładności. Dzięki temu, że część rzeczy generowana jest na bazie danych automatycznie, zmniejsza się ryzyko błędu – zwłaszcza w przypadku nanoszenia zmian i poprawek.

Program dla inżynierii budowlanej Prota pozwala skorzystać z polskich norm, co jest istotnym, dodatkowym atutem narzędzia. BIM dla polskiego budownictwa, choć był rewolucją, nie jest już tematem zupełnie nowym. Mamy na rynku wiele rozwiązań i te, które pojawiają się dopiero teraz – mamy już do czego porównać.

BIM w budownictwie to trend, który cały czas się rozwija i obecnie wchodzi w zupełnie nową fazę rozwoju – która do tej pory zarezerwowana była jedynie dla tradycyjnych trendów. Choć dostępnych narzędzi jest coraz więcej, z pewnością pojawią się kolejne. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrany soft będzie dla Ciebie odpowiedni, pobierz wersje demo kilku rozwiązań i porównuj, testuj, aż nie nabierzesz pewności. W przypadku dodatkowych pytań – kontaktuj się z działem obsługi.