Wybór donic ogrodowych – poważna decyzja

Wybór odpowiedniej donicy ogrodowej do domu to zaskakująco trudne zadanie. Łatwo jest dać się złapać w ekscytacji związanej z wyborem roślin i kwiatów, ale jeśli nie zwracasz uwagi, możesz skończyć z kilkoma brzydkimi donicami, które nawet nie pasują do twojego wystroju wnętrza. Popełniłem ten błąd wcześniej i jestem tutaj, aby uratować cię przed popełnieniem tego samego.

Dlatego pokażę Ci, jak wybrać odpowiednie donice do Twojej przestrzeni – a jest wiele rzeczy, które mogą wpłynąć na tę decyzję. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy jak:

-Kształt: Okrągły czy kwadratowy? Wysokie czy krótkie? Wysokie są lepsze dla wysokich roślin z dużą ilością kwiatów, ale krótkie są lepsze dla ziół. Kwadratowe pojemniki są dobre dla małych plam, ale również wyglądają świetnie skupione razem w serii.

-Kolor: Kolor to coś więcej niż tylko pozory – kolor donicy wpłynie na to, jak jasno będą prezentować się kwiaty. Ciemniejsze kolory pokażą jaśniejsze odcienie i pokażą jaśniejsze kolory kwiatów (jak czerwienie), podczas gdy jaśniejsze kolory wydobędą głębsze tony (jak błękity).

-Materiał: Plastikowe donice są lekkie i tanie, ale wyglądają źle i łatwo je złamać. Drewno jest staromodny, ale wygląda dobrze.

Dowiedz się więcej: totalnyremont.pl