PROGRAMY DLA ELEKTRYKÓW – CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY ZAKUPIE?

Nakładki branżowe, które rozszerzają funkcjonalności poszczególnych programów, czyniąc z nich narzędzia wyspecjalizowane w kierunku takich branży jak elektryka czy geodezja zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność wśród użytkowników. Dzieje się tak za sprawą wciąż rosnącej jakości oprogramowania, które nawet w swojej podstawowej wersji jest profesjonalne i intuicyjne jednocześnie, a przez wykorzystanie różnego rodzaju rozszerzeń – znacząco zyskuje na znaczeniu.

Oprogramowanie GstarCAD w ostatnim czasie bardzo zyskuje na znaczeniu wśród wciąż rosnącego grona zadowolonych użytkowników, którzy wykorzystują to narzędzie nie tylko do tworzenia projektów czy realizacji architektonicznych, ale także dla przedstawicieli profesji bardziej specjalistycznych. Nakładki rozszerzające możliwości GstarCAD o dodatkowe biblioteki i funkcje przyśpieszające i usprawniające pracę projektantów instalacji elektrycznych to ogromna szansa dla elektryków.
Dzięki tym programom z łatwością zaprojektujesz: instalacje elektryczne, oświetleniowe, zasilające oraz schematy elektryczne. Cad dla elektryka nie musi być koniecznie osobnym oprogramowaniem, a dla osób ceniących wygodę i sprawne rozwiązania doskonale sprawdzi się nakładka CADprofi Electrical Jest to rozszerzenie dla użytkowników programu GstarCAD wspomagające projektowanie instalacji elektrycznych, zasilających, oświetleniowych, niskiego napięcia, telekomunikacyjnych, alarmowych, antenowych i innych. Nakładka oferuje kilka tysięcy symboli z najnowszych norm elektrycznych, oprawy oświetleniowe, rozdzielnice, system rysowania przewodów oraz korytek i kanałów kablowych. Do szczególnie przydatnych funkcji należy również zaliczyć system automatycznego numerowania (adresowania) obwodów elektrycznych oraz wygodny edytor schematów.

Reasumując przy zakupie oprogramowania dla elektryków powinniśmy się kierować przede wszystkim użytecznością i uniwersalnością programu, który będzie nam dawał możliwość dołączenia do niego interesujących nas nakładek branżowych, a tym samym pozwoli nam na rozwój i doskonalenie specjalistycznych umiejętności i kompetencji.