Optymalizacja stron www

Ciekawym zagadnieniem związanym z treściami dostępnymi w internecie jest optymalizacja stron www. Jest to proces niezbędny z punktu widzenia pozycji witryny w wyszukiwarce. Strona, która zawiera nawet najbardziej interesujące dla użytkownika treści, a nie zoptymalizowana nie będzie atrakcyjna dla algorytmów Google. To z kolei oznacza, że nie będzie wyświetlana dostatecznie wysoko na liście wyników wyszukiwania.

Na jakiej zasadzie to działa?

Użytkownik internetu wpisuje w okienko wyszukiwarki interesujące go zagadnienie. Następnie roboty pozycjonujące, wykorzystując algorytm Google, przeszukują strony internetowe w poszukiwaniu treści, odpowiadających wyszukiwanemu zagadnieniu. Jeśli Google uzna dane treści za interesujące z punktu widzenia wpisanej frazy, podnosi pozycje wyświetlenia witryny na liście wyników. To jest nasz cel. Chcemy, by nasza strona znalazła się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania możliwie najwyżej, jak się da. Google ustala wartość contentu na podstawie zawartości słów kluczowych, konstrukcji tekstu, ilości i długości nagłówków, unikalności samego tekstu oraz wielu innych mniej istotnych czynników.

Jak to zrobić?

Osoba, której zadaniem jest optymalizacja stron www, ma za zadanie dostosować treść dostępną na stronie, do oczekiwać stawianych przez skomplikowane algorytmy wyszukiwania stworzone przez Google. Można powiedzieć, że jest to swoista gra, próba oszukania wyszukiwarki poprzez podsuwanie jej takich treści, które wiemy, że będą przez nią pożądane. Umiejętnie przeprowadzona optymalizacja wywinduje witrynę co najmniej o kilka, jeśli nie kilkanaście pozycji w górę.