Kenenisa Bekele – czy znasz tego biegacza?

Kenenisa Bekele urodził się w małej etiopskiej wiosce Bekoji, gdzie dorastał na farmie. Zaczął biegać w młodym wieku, a już jako nastolatek zdobywał złote medale w zawodach juniorskich. W 2000 roku, w wieku 23 lat, zadebiutował na olimpiadzie w Sydney i zdobył złoto w biegu na 5000 metrów. Od tego momentu stał się znany jako “Cesarz” i zdobył 10 tytułów mistrza świata.

A jednak, pomimo wielu osiągnięć, które zdobył na przestrzeni lat – w tym zdobycia złota w biegach na 5 i 10 kilometrów podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku – Kenisa nie jest powszechnie znany poza kręgami biegaczy. Częściowo może to wynikać z jego braku wyrazistej osobowości i niechęci do udzielania wywiadów. Ale także dlatego, że Kenenisa nigdy tak naprawdę nie wystartował w Ameryce, jak inni biegacze na dystansach. Biega w maratonach w całej Europie – w Londynie, Paryżu, Barcelonie – ale nie przebiegł jeszcze żadnego w Nowym Jorku czy Bostonie.

Kenenisa jest sponsorowany przez Nike i jest nim od 2004 roku – jego charakterystyczne buty można zobaczyć tutaj . Możesz również obejrzeć jego zawody na YouTube – jest ich kilka.

Więcej na: sporttaker.pl