Jak wykorzystujemy technologie na co dzień?

Prawdopodobnie wszyscy mamy całkiem niezłe pojęcie o tym, jak korzystamy z technologii. Wiemy, jak pisać SMS-y, przeglądać Internet i/lub czytać książki na naszych telefonach. Wiemy, jak uzyskać wskazówki za pomocą Google Maps i jak sprawdzić pogodę za pomocą aplikacji. Możemy nawet być wystarczająco bystrzy, aby używać komputera do takich rzeczy jak bankowość online lub granie w gry z przyjaciółmi online. Ale czy naprawdę znamy szczegóły dotyczące tego, jak korzystamy z tych technologii? A może tylko nam się wydaje, że tak?

W rzeczywistości chodzi o coś więcej niż tylko o zrozumienie ogólnych funkcji tych urządzeń. Aby lepiej zrozumieć nasze codzienne korzystanie z technologii, musimy zbadać jej miejsce w naszym życiu – na przykład, czy wybieramy interakcję z nią zamiast interakcji z innymi ludźmi? Ile czasu spędzamy przy niej? Jaki rodzaj treści jest dla nas ważny? Kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć, zwracamy się do wyszukiwarek czy mediów społecznościowych? Jakie są nasze ulubione aplikacje i jakie urządzenia są najważniejsze w naszym codziennym życiu?

Szczegóły mają znaczenie, bo pomagają nam lepiej zrozumieć siebie. Pomagają nam dowiedzieć się, co jest ważne w naszym życiu i dlaczego. I jak zawsze, przekazywanie tego zrozumienia jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, jakie możesz mieć. Więcej na: smartzilla.pl