Zakrętarka udarowa elektryczna

Manualne wkręcanie śrub czy wkrętów zastępowane jest jeszcze powszechniej poprzez elektronarzędzia. To nie jedynie zdecydowanie upraszcza pracę, jednak też ją przyspiesza. Nie ma powodu, aby wykorzystywać prostego, manualnego śrubokrętu zamiast wkrętarki czy zakrętarki. Zwłaszcza owa ostatnia jest dobrym narzędziem. Rzadko się o niej mówi, gdyż jest specjalnym urządzeniem oraz nierzadko nie odnajdziemy jej w domowym, amatorskim zakładzie. Jednak zakrętarka udarowa elektryczna, to praktyczne narzędzie, idealnie sprawdzające się przy wkręcaniu oraz wykręcaniu wkrętów i śrub choćby w najtwardszych przestrzeniach.

Czym jest zakrętarka udarowa elektryczna?

Zakrętarki służą zarówno do wkręcania jak również wykręcania nakrętek, śrub oraz wkrętów. Zakrętarki o końcówce wrzeciona w postaci sześciokątnego przekroju dostosowane są do pracy ujednoliconymi bitami. W tychże, w jakich zakończenie jest kwadratowe o powierzchni ½ cala wykorzystuje się ujednolicone nakrywki. Co więcej na tego rodzaju końcówkę można założyć adaptery ¼ czy 3/8 calowe. Pozwala to na dostosowanie urządzenia do pracy z wkrętami oraz śrubami o sześciokątnych łbach jak również z wkrętami o rozmaitych wycięciach gwiazdkowych oraz krzyżowych.

Moment obrotowy natomiast wymiar wkrętów:

Klucze udarowe wyróżniają się dużym współczynnikiem obrotowym sięgającym do ok. 1000Nm, jeżeli idzie o zakrętarki udarowe to stanowi on najwyżej ok. 250Nm. W wypadku klucza DCF899 czas obrotowy stanowi 950Nm, tymczasem zakrętarka może uzyskać optymalny czas obrotowy na poziomie 205Nm. Siła dokręcania ma wielkie znaczenie przy doborze dobrego urządzenia do typu realizowanej pracy.