Dlaczego warto stosować samoopalacz w piance

Ze względu na łatwość aplikacji samoopalacze w piance polecane są dla osób początkujących, marzących o pięknej i naturalnej opaleniźnie, a także dbających o zdrowie. Produkty samoopalające dobrze spełnią swoją rolę przed ważnymi wydarzeniami typu impreza bądź wesele, jak i również podczas codziennego użytkowania.

JAK STOSOWAĆ SAMOOPALACZ W PIANCE?

Aby opalenizna z samoopalacza w piance trzymała się jak najdłużej, należy prawidłowo ją zaaplikować specjalnie do tego stworzoną rękawiczką. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry, a mianowicie ogolenie danej partii ciała, oraz wykonanie peelingu. Taki peeling można wykonać w domu ze składników, które każdy posiada. Wystarczy połączyć ze sobą cukier i olej kokosowy lub balsam. Tak przygotowana skóra lepiej i na dłużej złapie opaleniznę. Należy także dobrać kolor odcienia samoopalacza do naszej karnacji oraz wymarzonego efektu. Aplikację należy powtarzać raz lub kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeby i indywidualnych preferencji.

ZALETY SAMOOPALACZA W PIANCE

Samoopalacz w piance zapewnia naturalny i równy kolor opalenizny, bez efektu pomarańczowego odcienia. Jest prosty w użyciu, nie trzeba mieć wprawy w użytkowaniu. Nie pozostawia smug, plam i zacieków. Może zakryć drobne niedoskonałości na skórze. Jest dostępny na wyciągnięcie ręki w każdej drogerii i w różnych przedziałach cenowych.

SAMOOPALACZ W PIANCE – OPALENIZNA BEZ RYZYKA NOWOTWORU SKÓRY. KWESTIE ZDROWOTNE

Jednak najważniejszą zaletą samoopalacza w piance jest bezpieczeństwo. Korzystanie z tego typu produktu jest znakomitą alternatywą dla opalania w solarium bądź na słońcu. Eliminuje ryzyko fotostarzenia, czyli nieodwracalnego zjawiska przedwczesnego starzenia się skóry. Jednak istotniejszą kwestią jest zwiększające się ryzyko zachorowania na czerniaka podczas długotrwałej ekspozycji na słońce oraz promieniowanie UVA i UVB. Czerniak to nowotwór złośliwy pojawiający się na ciele i przypominający znamię. Według Światowej Organizacji Zdrowia należy ograniczyć do minimum ekspozycję na słońce, codziennie używać kremu z filtrem z maksymalną ochroną oraz nie korzystać ze solariów. A jeżeli zauważymy nową zmianę na naszym ciele to powinniśmy natychmiast zasięgnąć porady lekarza dermatologa lub chirurga onkologa.

Podsumowując, aby cieszyć się piękną, opaloną, a przede wszystkim zdrową skórą, należy stosować samoopalacz w piance, krem z filtrem UV oraz nie narażać się na promienie UVA i UVB.