Dieta bananowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Szukasz sposobu na zrzucenie kilku kilogramów? Banany są świetnym pokarmem dietetycznym i mogą być podstawą skutecznego planu odchudzania. Ten plan żywieniowy istnieje od dziesięcioleci i choć z pewnością nie jest powszechnie popierany, jest to jedna z najłatwiejszych diet do naśladowania.

 

Dieta bananowa opiera się na koncepcji crash diet, które są znane jako niezdrowe i nietrwałe. Jest możliwe, że ktoś może stracić dziesięć funtów lub więcej w krótkim czasie, stosując tę dietę, ale badania pokazują, że najprawdopodobniej zyska to wszystko z powrotem, a następnie niektóre. Ideą tego rodzaju diety jest spożywanie bardzo małej ilości kalorii przy jednoczesnym odczuwaniu pełni i zadowolenia. Oprócz tego, że są trudne do utrzymania, diety awaryjne są również niepokojące, ponieważ ludzie kończą tak głodni, że ich osąd na temat jedzenia staje się upośledzony. Jeśli jesteś głodny, będziesz chwytał wszystko, co jest dostępne, niezależnie od tego, co to robi (lub nie robi) dla twojego ciała.

 

Z crash diet jak dieta bananowa, nie ma wątpliwości co do żywienia – banany mają mnóstwo witamin i innych dobrych rzeczy w nich. Ale jeśli masz nadzieję schudnąć, jedząc tylko banany, naprawdę musisz pomyśleć o tym, co robisz: po tym wszystkim, banany zawierają dużo naturalnych cukrów. Więcej na: allbeauties.pl