MKS Sambor

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW - BEŁCHATÓW

2018-09-24 20:55:00

Mistrzostwa Polski Młodzików – 22-23.09.2018 - BEŁCHATÓW

W dniach 22-23.09.2018 na pięknym stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. MKS Sambor Tczew reprezentowały dwie zawodniczki: Marcelina Kruża  i Klaudia Wendowska, obie w konkurencji skoku wzwyż i obie podopieczne ciągle aktywnego  86 letniego trenera Józefa Krawczykiewicza. Po zaciętej rywalizacji Marcelina Kruża wynikiem 167 cm wywalczyła srebrny medal – uzyskując jednakowy wynik jak zwyciężczyni Barbara Burlewicz,  o kolejności zadecydowały wcześniejsze strącenia poprzeczki. Klaudia Wendowska ( srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w 5- boju – czerwiec 2018 – Suwałki) zajęła ostatecznie VIII miejsce. Województwo Pomorskie wywalczyło w sumie 9 medali w tym złoty medal i rekord Polski Młodzików Krzysztofa Różnickiego z Cartusii Kartuzy na dystansie 600m ,który wynosi  od tych Mistrzostw 1;22,02. Ponadto dla województwa medale wywalczyli: