MKS Sambor

Lekkoatleci SAMBORA Tczew zakończyli pierwszy miesiąc startów

2017-06-06 14:12:00

Lekkoatleci Sambora Tczew zakończyli pierwszy miesiąc startów w sezonie letnim sukcesem Patryka Barana/trener Kański/ trenującego w Gdańsku. Patryk zdobył w bardzo dobrym stylu złoty medal mistrzostw Polski w 10-boju wynikiem 7393 pkt. Ten wynik daje mu prawo startu w mistrzostwach Europy juniorów.

27.05 w Słupsku odbyły się mistrzostwa okręgu pomorskiego juniorów i juniorów młodszych.

Juniorzy; Marcelina Forduńska /Galiński/ zdobyła srebrny medal w trójskoku i brązowy w skoku w dal, Patryk Baran złoty medal w biegu na 110 m ppł.

Juniorzy młodsi; Hanna Chamska – złoty medal w skoku wdal, srebrny w trójskoku,/Galiński/

Zawodnicy trenera Andrzeja Langowskiego zdobyli trzy medale w rzucie młotem, złoty Mateusz Depka, srebrny Jakub Daszkiewicz, brązowy Krzysztof Konofał. Brązowy medal zdobył w biegu na 400 m zdobył Paweł Sommer. Pozostali zawodnicy – w biegu na 110 m ppł. Paweł Ormańczyk był 6, Krzysztof Łopata 8, Karol Przystrzelski 9. Michał Lewandowski /Markowicz/ był 4 w biegu na 1500 m.

Do tej pory nasi zawodnicy startowali w 6 mityngach kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski. Pewni startu są juniorzy Marcelina Forduńska i Patryk Baran./Toruń 7-9 lipca/

Wśród juniorów młodszych /najlepsza 20-stka w konkurencji/ najbliżsi startu są Hanna Chamska w trójskoku, Paweł Sommer w 10-boju i Michał Lewandowski w biegu na 3000 m./Warszawa 4-7.08/

Młodzicy, którzy swoje mistrzostwa Polski mają pod koniec wrześni a startują w zawodach kontrolnych. Jak na razie rewelacyjne wyniki uzyskują zawodniczki trenera Krawczykiewicza skaczące w skoku wzwyż; Roksana Mikołajek 162 cm, Klaudia Wendowska 158 cm i Marcelina Kruża.