MKS Sambor

HALOWE STARTY LEKKOATLETÓW SAMBORA TCZEW

2017-02-20 11:32:00

Lekkoatleci SAmbora kończą sezon halowy. Główną imprezą były Halowe mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu w dniach 11-13.02.2017 r. Wystartowało dwoje naszych reprezentantów.Trenujący w Gdańsku /trener Kański/ Patryk Baran zdobył brązowy medal w skoku o tyczce wynikiem 4,40m(SB) i zajął 7 miejsce w biegu na 60m ppł.. Marcelina Forduńska /tr. Galiński/ zajęła 4 miejsce w trójskoku bijąc rekord życiowy na hali 12,04 m.
Dwa tygodnie wcześniej w ramach mityngu ogólnopolskiego w Toruniu /ok.1200 startujących/ odbyły się mistrzostwa okręgu pomorskiego. W kategorii młodzik /U16/ nasi reprezentanci zdobyli dwa srebrne medale; Koszyk Kamila /Markowicz/ w biegu na dystansie 600 m wynikiem 1;47,74 sek.(SB) oraz Nawrocka Patrycja /Galiński/ w skoku wzwyż 150cm. Inne wyniki; Wendowska Klaudia /Krawczykiewicz/ 4 w skoku wzwyż 145 cm, Dahm Oliwia 10 w biegu na 600 m 1;54,25 min.(SB)
W kategorii juniora młodszego /U18/ zdobyliśmy 4 srebrne medale; dwa zdobyła Chamska Hanna w skoku w dal 507 cm oraz w trójskoku 10,64 m, Ormańczyk Miłosz w biegu na 60 m ppł. 9,24 sek. Sommer Paweł w skoku wzwyż 165 cm /obaj Langowski A/. Pozostałe wyniki; Sommer , 5 m w biegu na 60 m ppł. Łopata 6 m na 60 m ppł i 5 m w skoku wdal,
Przystrzelski 7 na 60 ppł. i 6 w skoku w dal,  Michał Lewandowski 6 m w biegu na 1000 m.
W kategorii juniora /U20/ dwa medale zdobyła Forduńska Marcelina,/Galiński/ złoty w trójskoku wynikiem 11,87 m oraz srebrny w skoku w dal 5,07 m.
18.02 odbyły się mistrzostwa Polski seniorów, w których nasza wychowanka Katarzyna Godlewska zajęła 8 miejsce w trójskoku wynikiem 12,14 m.